دانشنامه فرزند

هفته اول

نه ماهگی : هفته اول

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه هفته اول مرتبط بوده و در رده نه ماهگی قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

  1. خودش را به وضعیت ایستاده می رساند.

  2. اشیا کوچک را با استفاده از انگشتانش بر می دارد.

  3. با دست بای بای می کند.

  4. به اطراف اتاق سرکشی می کند.

کودک تا الان دیگر انواع زیادی از جامدات را خورده و امتحان کرده است. از آنجا که در این سن احتمالا یک یا دو دندان شیری هم دارد شاید وسوسه شوید که به او غذاهای سفت تری بدهید، اما هنوز هم برای جویدن، بیشتر به لثه هایش تکیه می کند؛ بنابراین سعی کنید غذاهایش زیادی سفت و بزرگ نباشد تا در گلویش گیر نکند.

در نه ماهگی کودک خود را یک خزنده ماهر می بینید. در حالی که می تواند اسباب بازی خود را در یک دست بگیرد و با کمک دست دیگر و دو زانو از جایی به جای دیگر برود. حتی برخی از کودکان پله ها را به سهولت بالا و پایین می روند. پس بهتر است مسایل ایمنی محیط اطراف کودک را بیشتر بررسی نمایید.

تحرک و جنب و جوش کودک و همچنین استقلال او در طول ماه دهم افزایش می یابد. شاید متوجه شوید که با اینکه فرزندتان هنوز کودک کوچکی بیش نیست، نشانه های یک شخصیت مستقل را بروز می دهد.

فهم کودک از کلمات و معنای آن ها در ماه دهم بیشتر می شود. شما چند ماه است که برای او موقعیت تقلید صدا را فراهم کرده اید، حالا زمان آن رسیده که بگذارید معنای هر کلمه را نیز به طور حقیقی درک کند.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «هفته اول» واقع در رده «نه ماهگی» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...