دانشنامه فرزند

هفته دوم

نه ماهگی : هفته دوم

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه هفته دوم مرتبط بوده و در رده نه ماهگی قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

  1. خودش را به وضعیت ایستاده می رساند.

  2. اشیا کوچک را با استفاده از انگشتانش بر می دارد.

  3. با دست بای بای می کند.

  4. به اطراف اتاق سرکشی می کند.

کودک تا الان دیگر انواع زیادی از جامدات را خورده و امتحان کرده است. از آنجا که در این سن احتمالا یک یا دو دندان شیری هم دارد شاید وسوسه شوید که به او غذاهای سفت تری بدهید، اما هنوز هم برای جویدن، بیشتر به لثه هایش تکیه می کند؛ بنابراین سعی کنید غذاهایش زیادی سفت و بزرگ نباشد تا در گلویش گیر نکند.

در این سن کودک می تواند طیف گسترده تری از غذا ها را امتحان نماید. ممکن است بتواند برای چند ثانیه بدون حمایت بایستد. علاقه بسیاری به تقلید از شما دارد مثلا اگر شما یک سرفه نمایید مشاهده می کنید که کودک بار ها و بار ها سرفه می کند.

تحرک و جنب و جوش کودک و همچنین استقلال او در طول ماه دهم افزایش می یابد. شاید متوجه شوید که با اینکه فرزندتان هنوز کودک کوچکی بیش نیست، نشانه های یک شخصیت مستقل را بروز می دهد.

فهم کودک از کلمات و معنای آن ها در ماه دهم بیشتر می شود. شما چند ماه است که برای او موقعیت تقلید صدا را فراهم کرده اید، حالا زمان آن رسیده که بگذارید معنای هر کلمه را نیز به طور حقیقی درک کند.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «هفته دوم» واقع در رده «نه ماهگی» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...