دانشنامه فرزند

هفته چهارم

نه ماهگی : هفته چهارم

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه هفته چهارم مرتبط بوده و در رده نه ماهگی قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

  1. خودش را به وضعیت ایستاده می رساند.

  2. اشیا کوچک را با استفاده از انگشتانش بر می دارد.

  3. با دست بای بای می کند.

  4. به اطراف اتاق سرکشی می کند.

کودک تا الان دیگر انواع زیادی از جامدات را خورده و امتحان کرده است. از آنجا که در این سن احتمالا یک یا دو دندان شیری هم دارد شاید وسوسه شوید که به او غذاهای سفت تری بدهید، اما هنوز هم برای جویدن، بیشتر به لثه هایش تکیه می کند؛ بنابراین سعی کنید غذاهایش زیادی سفت و بزرگ نباشد تا در گلویش گیر نکند.

شما یک فرزند کنجکاو دارید که می تواند به اطراف حرکت کند. هر بار با افزایش مهارت ها و علایق فرزند تان باید خانه را متناسب با آن ها ایمن سازید. برای درک بهتر، بر روی زمین بنشینید و مانند فرزند خود، چهار دست و پا بروید، تا بتوانید همه چیز را از نگاه او ببینید.

تحرک و جنب و جوش کودک و همچنین استقلال او در طول ماه دهم افزایش می یابد. شاید متوجه شوید که با اینکه فرزندتان هنوز کودک کوچکی بیش نیست، نشانه های یک شخصیت مستقل را بروز می دهد.

فهم کودک از کلمات و معنای آن ها در ماه دهم بیشتر می شود. شما چند ماه است که برای او موقعیت تقلید صدا را فراهم کرده اید، حالا زمان آن رسیده که بگذارید معنای هر کلمه را نیز به طور حقیقی درک کند.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «هفته چهارم» واقع در رده «نه ماهگی» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...