دانشنامه فرزند

دوشیدن شیر و تغذیه با شیشه شیر

شیردهی : دوشیدن شیر و تغذیه با شیشه شیر

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه دوشیدن شیر و تغذیه با شیشه شیر مرتبط بوده و در رده شیردهی قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

شیردهی

اگر در نظر دارید خودتان فرزندتان را شیر بدهید ممکن است مایل باشید اقداماتی برای مقاوم کردن پوست دور نوک پستان خود انجام دهید تا از قاچ خوردن و زخم شدن نوک سینه ها هنگام شیر دادن جلوگیری کنید. از آنجا که نوک پستان قاچ خورده می تواند دردناک باشد آماده کردن آن ها در کاهش ناراحتی احتمالی کمک می کند.

شیردهی

آغوز تولید شده در روزهای اول برای تمام شیرخواران به ویژه نوزادان نارس یا بیمار حیاتی است. در صورت شروع نشدن شیردهی در چند ساعت اول بعد از تولد (در صورت امکان در شش ساعت اول) بهتر است شیر خود را بدوشید.

کودک در حدود یک سالگی به مواد مغذی تمام گروه ها نیاز دارد. کودکی که همیشه شیشه شیرش همراهش است در معرض خطر پوسیدگی شیشه شیر قرار دارد و همچنین شاید علاقه چندانی به خوردن جامدات نشان ندهد. از شیشه گرفتن را در یک روز ناگهانی انجام ندهید و بهتر است به صورت تدریجی شیشه شیر را کنار بگذارید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «دوشیدن شیر و تغذیه با شیشه شیر» واقع در رده «شیردهی» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...