دانشنامه فرزند

مهد کودک

نگهداری و مراقبت : مهد کودک

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه مهد کودک مرتبط بوده و در رده نگهداری و مراقبت قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

  1. سابقه کاری مهد کودک را مورد بررسی قرار دهید.

  2. مجوز رسمی مهد کودک و پرستارها و مربی ها را چک کنید.

  3. تجربه کاری و تحصیلات مربی ها را بررسی کنید.

  4. معیارهای انتخاب مربی توسط مهد کودک را بپرسید.

  5. چگونگی برنامه خواب و خوراکی را که برای نوزادان دارند را بدانید.

  6. ساعت کار، هزینه های هفتگی، هزینه های جانبی و برنامه تعطیلات و مرخصی ها را جویا شوید.

  7. قوانین مهد کودک در مورد کودکان بیمار را بپرسید.

  8. نسبت تعداد مربی ها نسبت به کودکان را بپرسید.

  9. آیا تلاشی برای جذابیت بخشیدن به محیط مهدکودک و پیرامون آن به عمل آمده است؟

سوال مطرح شده توسط کاربر:

من کارمند هستم، پسر بچه ای نه ماهه دارم. الان تو مرخصی زایمان هستم، ماه دیگه باید برم سرکار. همسرم هم کارشون شیفتیه، تقریبا دو روز هفته رو هیچکدوم از ما خونه نیستیم که از بچه نگهداری کنیم و واقعا چاره ای نداریم جز مهد کودک. میخواستم بدونم آیا واقعا بچه توی مهد کودک آسیب روحی میبینه؟ چیکار کنم ساعاتی رو که با هم هستیم به بهترین نحو کنار هم بگذرونیم؟ خودم شیر می دم البته غذای کمکی هم میخوره. از هشت صبح تا دو و نیم بعد از ظهر قراره بره مهد، البته عرض کردم خدمتتون که ممکنه دو روز در هفته مهد بره و بقیه روزها پیش پدرشون میمونن. اضطراب جدایی هم دارن، چون الان که توی خونه هستم باید همیشه بغلش کنم و یا کنارش بشینم البته مواقعی که همسرم خونه نیست، وقتی ایشون باشن دیگه با هم سرگرم میشن و زیاد بهونه گیری نمیکنه البته تا الان مدت طولانی تنهاشون نگذاشتم همیشه با هم بودیم.

پرستار کودک

بر عهده داشتن مسئولیت فردی دیگر، فوق العاده است اما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید. می توانید فرزندتان را با دیگر بزرگسالان وارد گفتگو کنید یا می توانید در این مورد فکر کنید که برای مراقبت از فرزندتان نه برای همیشه بلکه برای زمان هایی محدود فردی را بیابید.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

سلام و خسته نباشید، پسرم 32 ماهشه. میخواستم ببینم بذارمش مهد کودک اشکالی نداره؟ چون خیلی تنهاست و دوست داره با بچه ها بازی کنه هنوز از پوشک نگرفتمش ولی مهد کودکی که میخوام بذارمش می پذیره با پوشک.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «مهد کودک» واقع در رده «نگهداری و مراقبت» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...