دانشنامه فرزند

پا

نگرانی درباره نقاط مختلف بدن : پا

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه پا مرتبط بوده و در رده نگرانی درباره نقاط مختلف بدن قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

در دوران جنینی ممکن است تغییراتی در پا و انگشتان پا به وجود آید. دلایل ایجاد این تغییرات متفاوت است. هنگامی که فرزندتان برای نخستین بار می ایستد و یا راه می رود ممکن است متوجه حالت غیر عادی پای او شوید. در ادامه به برخی از مشکلات شایع تغییر شکل پا و انگشتان پا اشاره شده است.

پای چماقی یا چنبری یک نوع تغییر شکل پای نوزاد به صورت مادزادی است که از هر هزار نوزاد یک نفر مبتلا می گردد. بروز چنین مشکلی دلایل مختلف دارد که در ادامه به توضیح آن پرداخته ایم.

از هر هزار نوزاد یکی به علت ایجاد ساختمان غیر طبیعی مفصل ران در هنگام تولد دچار عارضه دررفتگی مادرزادی مفصل ران می شود. این عارضه در فاصله کوتاهی از تولد و نیز در معاینات منظم در سال اول تولد قابل تشخیص است.

شایع ترین و خطرناک ترین نوع تحلیل عضلات، تحلیل عضلانی دوشن (Duchenne) است که تنها در پسران قبل از 5 سالگی رخ می دهد.

یکی از مشکلات شایع در تغییرات شکل پاها، کف پای صاف است. این مشکل به طور معمول خود به خود بهبود می یابد. در ادامه به توضیح بیشتر در این باره می پردازیم.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «پا» واقع در رده «نگرانی درباره نقاط مختلف بدن» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...