دانشنامه فرزند

زمین خوردن، برآمدگی و شکستگی استخوان

حوادث و صدمات : زمین خوردن، برآمدگی و شکستگی استخوان

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه زمین خوردن، برآمدگی و شکستگی استخوان مرتبط بوده و در رده حوادث و صدمات قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

زخم هایی که در سر ایجاد می شوند خونریزی زیادی دارند. سر انسان پر از رگ های خونی است و به همین دلیل است که زخم ها و بریدگی هایی که روی سر ایجاد می شوند وخیم تر از آنچه که هستند به نظر می رسند. شاید ناگهان متوجه شوید کودک تان از سرش بسیار خون رفته، اما بعد ببینید زخم آن قدرها هم شدید نبوده است.

از زمانی که فرزند شما می تواند بغلتد ممکن است از تخت بیفتد، بدین ترتیب سقوط کودک با سر بسیار فراوان می باشد. افتادن از گهواره یا تختخواب، افتادن از درخت یا وسایل بازی در پارک یا حوادث رانندگی از شایع ترین عوامل صدمه به سر می باشند.

بریدگی های سطحی همیشه هم نیاز به پانسمان ندارند، در واقع بعضی از آن ها اگر هوا بخورند زودتر خوب می شوند. در ادامه به شما فوت و فن درمان زخم های سطحی و خفیف را آموزش داده و در تشخیص صدمات جدی که به اورژانس و بیمارستان نیاز دارند یاری می رسانیم.

اگر چه استخوان های کودک از استخوان های بزرگسالان نرم تر و قابل انعطاف تر است و همین باعث می شود پای کودکان به ندرت دچار شکستگی جدی شود ولی باز هم این استخوان های کوچک، صفحات رشدی دارند که به سادگی در اثر ضربه صدمه می بینند.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «زمین خوردن، برآمدگی و شکستگی استخوان» واقع در رده «حوادث و صدمات» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...