دانشنامه فرزند

مراقبت و تغذیه

نوزاد نارس : مراقبت و تغذیه

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه مراقبت و تغذیه مرتبط بوده و در رده نوزاد نارس قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

زودرس بودن کودک موقتی است. نوزادان نارس به ویژه آن هایی که خیلی زودرس هستند از مشکلات جسمانی طولانی مدتی رنج می برند، اما به محض اینکه به مرحله رشدی برسند که در رحم از آن برخوردار نشده اند، زودرسی نیز از بین می رود و کودک خود را به سایرین می رساند. یک سال پس از تولد نوزاد نارس، از بسیاری جهات تفاوتی میان نوزاد نارس و نوزادی که بدون مشکل به دنیا آمده وجود ندارد.

پس از آنکه فرزندتان به موعد مقرر زایمان برسد اگر مشکل جسمانی نداشته باشد الگوی خوابش در همان راستایی پیشرفت می کند که یک کودک کامل در حال حرکت است، پس اگر چهار هفته زودتر به دنیا آمد منتظر باشید که یک ماه بیشتر در همان عادت خواب نوزادی بماند.

آهن یکی از اجزای اساسی هموگلوبین است. هموگلوبین رنگدانه حامل اکسیژن در سلول های قرمز خون است که اکسیژن را از ریه ها به بافت های بدن حمل می کند. اگر هموگلوبین کم باشد بافت ها به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی کنند.

نوزاد نارس

بسیاری از والدین می گویند تا وقتی به فرزندشان شیر نداده اند حس نمی کنند که کودک واقعا به آن ها تعلق دارد. پس هر چه زودتر درخواست کنید که خودتان به فرزندتان شیر دهید و این تقاضا را مدام تکرار کنید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «مراقبت و تغذیه» واقع در رده «نوزاد نارس» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...