دانشنامه فرزند

رشد

نوزاد نارس : رشد

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه رشد مرتبط بوده و در رده نوزاد نارس قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

حدود یک دهم کودکان زود به دنیا می آیند، اما مسائلی که شما به عنوان والدین با آن ها درگیرید تا اندازه زیادی بستگی به این دارد که نوزادتان چقدر زود به دنیا آمده است. کلمه نارس معانی زیادی دارد پس بهتر است به درجه زودرسی توجه کنید که بستگی زیادی به طول مدت بارداری دارد.

نوزاد

بارداری به طور طبیعی 40 هفته طول می کشد. نوزادی که 3 هفته یا بیشتر، زودتر از این زمان متولد شود نارس به حساب می آید. سن نوزاد مشخصه زمانی است که بر او گذشته است و هم شاخصی از میزان رشد و نمو اوست.

پس از آنکه فرزندتان به موعد مقرر زایمان برسد اگر مشکل جسمانی نداشته باشد الگوی خوابش در همان راستایی پیشرفت می کند که یک کودک کامل در حال حرکت است، پس اگر چهار هفته زودتر به دنیا آمد منتظر باشید که یک ماه بیشتر در همان عادت خواب نوزادی بماند.

خواب کودک نارس با خواب کودک کامل تفاوت بسیاری دارد، زیرا شروع خواب فرزندتان مانند خواب کودکی است که هنوز در رحم مادر است.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «رشد» واقع در رده «نوزاد نارس» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...