دانشنامه فرزند

بخش مراقبت های ویژه

نوزاد نارس : بخش مراقبت های ویژه

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه بخش مراقبت های ویژه مرتبط بوده و در رده نوزاد نارس قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

زودرس بودن کودک موقتی است. نوزادان نارس به ویژه آن هایی که خیلی زودرس هستند از مشکلات جسمانی طولانی مدتی رنج می برند، اما به محض اینکه به مرحله رشدی برسند که در رحم از آن برخوردار نشده اند، زودرسی نیز از بین می رود و کودک خود را به سایرین می رساند. یک سال پس از تولد نوزاد نارس، از بسیاری جهات تفاوتی میان نوزاد نارس و نوزادی که بدون مشکل به دنیا آمده وجود ندارد.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

بچه من بعد از به دنیا اومدن ۴ روز تو دستگاه بود و به علت عفونت ریه فوت کرد. با توجه به اینکه حالت بچه بریچ بوده دلیل عفونت ریه چی میتونه باشه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.

نوزادانی که پنج هفته زودتر از موعد مقرر تولد از بیمارستان مرخص می شوند به همراه مانیتور آپنه به خانه می روند، زیرا این توانایی که به یاد بیاورند باید با ریتم منظمی نفس بکشند در آن ها کاملا رشد نکرده است.

بسیاری از والدین انتظار ندارند فرزندشان روزها و هفته های نخست پس از تولد را در NICU سپری کند، ولی در مواردی که مشکلات مادرزادی جدی برای نوزاد پیش آمده یا او زودتر از موعد به دنیا آمده باشد مجبورند در این مرکز نگهداری اش کنند.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

من ۳۶ هفته زایمان کردم. گفتن ریه هاش نارس است و مشکل تنفسی دارد. و باید ۴ روز در دستگاه بماند. میخواستم بدونم خوب میشه. جنسیتشم پسر. ۲٫۴۰۰ گرم است و شیر خشک میخورد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «بخش مراقبت های ویژه» واقع در رده «نوزاد نارس» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...