دانشنامه فرزند

سندرم مرگ ناگهانی

ایمنی و حفاظت : سندرم مرگ ناگهانی

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه سندرم مرگ ناگهانی مرتبط بوده و در رده ایمنی و حفاظت قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

هیچ موضوعی مهم تر از امنیت کودک نیست. سندرم مرگ ناگهانی نوزاد اصطلاحی است که به مرگ نوزاد کاملا سالم اطلاق می شود. این سندرم که زمانی آن را مرگ در گهواره نیز می نامند معمولا در طول چرت ها یا خواب شبانه گریبان گیر نوزادان زیر شش ماه می شود.

سندرم مرگ ناگهانی نوزاد که به اختصار SIDS نیز نامیده می شود، عبارت است از مرگ نا به هنگام نوزادان در خواب بدون هیچ گونه عارضه فیزیکی یا پیش بینی قبلی پزشکی. بر طبق اعلامیه موسسه ملی سلامتی و رشد کودکان یا NICHD احتمال بروز «سندرم مرگ ناگهانی نوزاد» در فصل زمستان افزایش می یابد.

نوزادانی که پنج هفته زودتر از موعد مقرر تولد از بیمارستان مرخص می شوند به همراه مانیتور آپنه به خانه می روند، زیرا این توانایی که به یاد بیاورند باید با ریتم منظمی نفس بکشند در آن ها کاملا رشد نکرده است.

اگر شما ایمنی را رعایت کنید هم تختی می تواند برای فرزندتان بی خطر باشد. پس اگر می خواهید در کنار فرزندتان بخوابید لازم است چند باید و نباید اساسی را در نظر داشته باشید. در اینجا تغییراتی که باید در تخت خود ایجاد کنید را شرح داده ایم.

هم تختی اگر صحیح انجام نشود می تواند صدمات جسمانی وارد کند یا خطر سندرم مرگ ناگهانی شیرخوار را بالا ببرد. تا جایی که برخی متخصصان با این کار مخالفند، اما به دلیل رایج بودن و علاقه والدین به هم تختی با کودک نمی توان آن را به سادگی نفی کرد. پس بهتر است با در نظر گرفتن نکات ایمنی، اقدامات احتیاطی ضروری را انجام دهید.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «سندرم مرگ ناگهانی» واقع در رده «ایمنی و حفاظت» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...