دانشنامه فرزند

برنامه روزانه

خواب : برنامه روزانه

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه برنامه روزانه مرتبط بوده و در رده خواب قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

هنگامی که فرزند شما به شش ماهگی رسید داشتن برنامه منظم از اهمیت بالاتری برخوردار می گردد. منظور از برنامه منظم برنامه ای پیش بینی شده از فعالیت های روزانه و شبانه است. در این سن، فرزندتان آماده است که عادت خوردن و خوابیدن را نسبتا با نظم انجام دهد.

بسیاری از کودکان برای هماهنگی با آهنگ شبانه روزی شان نیاز به کمک والدین دارند. خبر خوش اینکه در نهایت فرزند شما نیز الگوی منظمی برای بیداری در روز و خواب در شب به دست می آورد و این تغییر بیش از شش تا هشت هفته صورت نمی گیرد. این هفته ها بسیار کند می گذرند، اما شما می توانید با فهماندن بهتر نشانه های طبیعت، ساعت بدن فرزندتان را سریع تر تنظیم کنید.

خواب کودک

می توانیم بگوییم که نوزادان و کودکان نوپا به طور متوسط چقدر می خوابند، اما نمی توانیم بگوییم میزان طبیعی خواب آن ها چقدر است. چیزی به نام میزان خواب طبیعی وجود ندارد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «برنامه روزانه» واقع در رده «خواب» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...