دانشنامه فرزند

خواب نیمروز

خواب : خواب نیمروز

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه خواب نیمروز مرتبط بوده و در رده خواب قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

برخی کودکان به این دلیل که در روز زیاد چرت می زنند شب ها نمی خوابند. چرت زدن زیاد در روز ممکن است به این علت باشد که هنوز صبح و شب کودک تنظیم نشده است یا اصلا دوست دارد شب ها بیدار باشد و شیر بخورد و سر و صدا دربیاورد. در این صورت باید تلاش کنید در طول روز بیشتر بیدار نگهش دارید تا خواب شبانه اش تنظیم شود. نوزاد یک ماهه در این شرایط زودتر خوابش می برد، اما در مورد کودک دو ماهه باید تلاش بیشتری کنید.

کودک نوپا به طور معمول تقریبا به یازده ساعت خواب در شب نیاز دارد، اما گاهی خواب شب او متاثر از برنامه های خواب روز می شود.

طول و کیفیت خواب روز کودک بر خواب شب او تاثیر می گذارد و بالعکس. معمولا کودکان در حدود چهار یا پنج ماهگی، به طور منظم سه یا چهار بار در روز و هر بار به مدت یک ساعت یا بیشتر چرت می زنند. بعضی از کودکان نیز دو وعده طولانی تر یک ساعت و نیمه یا بیشتر در روز می خوابند.

زمانی که کودک نوپای تان تنها بود به برنامه های روزمره اش علاقه فراوانی داشت، اما اکنون با اضافه شدن فرزند دیگر، زمانی که نوزاد نیاز به خواب نیمروزی دارد فرزند بزرگ تر می خواهد برایش داستان بخوانید. توصیه های زیر می توانند در هماهنگ کردن این نیازهای متضاد به شما کمک کنند.

برای والدین خسته، خواب نیمروزی کودک مانند ناجی برای یک آدم در حال غرق شدن است. خواب نیمروزی یک فرصت حیاتی برای والدینی است که نیاز به استراحت و تجدید قوا دارند. خواب نیمروزی معمولا بین صبح و ظهر یا اواسط بعد از ظهر رخ می دهد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «خواب نیمروز» واقع در رده «خواب» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...