دانشنامه فرزند

مراقب از دهان و دندان

دندان : مراقب از دهان و دندان

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه مراقب از دهان و دندان مرتبط بوده و در رده دندان قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

  1. کلیه کودکان تا 3 سالگی باید 20 دندان شیری داشته باشند.

  2. تکامل حرکات ظریف کودک را قادر می سازد تا خودش به خوبی مسواک بزند.

  3. والدین باید بر مسواک زدن و استفاده از نخ دندان نظارت داشته باشند.

  4. کودک باید از خوردن غذاهای شیرین خودداری کند.

از حدود سه سالگی کودک، باید برنامه دقیقی برای مراقبت از دندان های او در نظر بگیرید. با اینکه کودکان در این سن تمایل دارند که خودشان مسواک زدن دندان های شان را انجام بدهند، اما باید این کار تحت نظارت یک بزرگ تر انجام شود. هر شش ماه یک بار باید فرزند خود را به دندان پزشکی ببرید تا ریشه دندان های او را کنترل کند.

مسواک زدن کودک

بعضی از کودکان دچار پوسیدگی های زیاد در دندان ها می شوند و برخی دیگر نه. رژیم غذایی مادر در زمان بارداری و رژیم کودک در تامین املاح مورد نیاز دندان های کودک اهمیت فوق العاده ای دارد. عامل ارث نیز نقش مهمی بازی می کند.

مسواک زدن برای کودک

هیچ گاه برای شروع مراقبت از دندان های کودک زود نیست. از وقتی که فرزندتان صاحب دو یا چند دندان شد هر شب باید دندان ها و لثه های او را مسواک زد. دوازده ماهگی سن خوبی برای آشنا کردن کودک با مسواک است.

فلوراید

فلوراید عنصری است که در تقویت و استحکام دندان ها فوق العاده موثر و ارزنده است. مقدار بسیار کمی از این عنصر در رژیم غذایی مادر در دوران بارداری و رژیم کودک در دوره ای که دندان دایمی در حال تشکیل شدن می باشد کافی است.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «مراقب از دهان و دندان» واقع در رده «دندان» و بخش «نوزاد» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...