دانشنامه فرزند

فعالیت

بازی : فعالیت

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه فعالیت مرتبط بوده و در رده بازی قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

شما بدون صرف پول نیز می توانید بهترین اسباب بازی ها یا لااقل اسباب بازی هایی بهتر از آنچه با پول می توان خرید در اختیار فرزندتان قرار دهید. با نگاهی به گوشه و کنار آشپزخانه منزل و کمی قوه تخیل از جانب خودتان و فرزندتان می توانید ساعاتی سرشار از سرگرمی های جذاب فراهم آورید.

وقتی شخص بزرگی با کودک خردسالی بازی می نماید سعی می کند بازی ها را مشکل تر و دشوارتر سازد، اما بهتر است اجازه دهید کودک به اندازه فهم خود با اسباب بازی ها بازی نماید. اگر اسباب بازی برای او خریده اید که سر درآوردن از آن برای کودک مشکل است یا اجازه دهید که هر طور مایل است با آن بازی کند و یا آن را پنهان کنید تا کودک بزرگ تر شود و بتواند به طرز صحیحی با آن بازی نماید.

تشویق بازی های خلاق با استفاده از یک محیط جذاب می تواند باعث تسریع رشد کودک شود. روشی که شما برای چیدن و نمایش اسباب بازی های فرزندتان به کار می برید تا حدود زیادی در تعیین اینکه آیا او با آن ها بازی خواهد کرد یا نه نقش دارد.

شما می توانید با انجام کارهای خاصی فرزندتان را تشویق کنید که به تخیل خود میدان بدهد، تا وقتی هم که شما نیستید تا او را تحریک کنید از تخیل خود استفاده کند.

نقاشی راهی امن برای ابراز احساسات و عواطف است. نقاشی باعث تقویت چشم، کنترل عضلانی و هماهنگی دست، توسعه توانایی های ادراکی از جمله آگاهی از رنگ ها، اشکال و خطوط می شود.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «فعالیت» واقع در رده «بازی» و بخش «کودک» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...