دانشنامه فرزند

تب

بیماری : تب

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه تب مرتبط بوده و در رده بیماری قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

اگر قصدتان اندازه گیری تب کودک است باید تب سنجی را انتخاب کنید که مناسب این کار بوده و درصد خطای بسیار پایینی داشته باشد. توجه داشته باشید که دمای اندازه گیری شده در زیر بغل یا پیشانی کودک 0.6 درجه کمتر از دمای واقعی بدن اوست، بنابراین به عددی که می خوانید باید این مقدار را اضافه کنید تا دمای واقعی بدن کودک به دست آید.

تب در کودکان

کودکان در سنین بین یک تا پنج سالگی در شروع یک عفونت خفیف مانند سرماخوردگی و گلودرد ممکن است درست شبیه یک عفونت سخت دچار تب شدید 40 درجه و حتی بالاتر شوند. بالا یا پایین بودن درجه تب هیچ وقت نباید شما را تحت تاثیر قرار دهد ولی حتما باید به پزشک مراجعه نمایید.

شما نمی توانید مانع بیمار شدن فرزندتان شوید و هر چه قدر هم که مواظب باشید باز فرزندتان گاه و بی گاه بیمار خواهد شد. اگر کودک ناخوش به نظر می رسد و مشکوک به تب هستید باید دمای بدن او را اندازه بگیرید. کودک بالای 7 سال می تواند دماسنج جیوه ای یا دیجیتالی را زیر زبانش نگه دارد، اما هرگز نباید دماسنج جیوه ای را در دهان کودک خردسال تر قرار دهید.

شایع ترین علایم مننژیت سردرد، خشکی گردن همراه با تب، گیجی یا هشیاری دگرگون شده، استفراغ، عدم تحمل نور یا صداهای بلند می باشد. مننژیت یک اورژانس پزشکی است و نیاز به درمان فوری دارد.

تشنج ناشی از تب معمولا در کودکان بین سنین 6 ماه تا 5 سال شایع است. تشنج با اینکه وحشت آور است، اما بی ضرر و بی خطر می باشد.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «تب» واقع در رده «بیماری» و بخش «کودک» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...