دانشنامه فرزند

استفراغ و مشکلات شکمی

بیماری : استفراغ و مشکلات شکمی

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه استفراغ و مشکلات شکمی مرتبط بوده و در رده بیماری قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

کرم های نخی شایع ترین کرم های انگلی در کودکان است. این انگل های نخ مانند عمدتا کودکان را مبتلا می سازند. اغلب چند تن از اعضای خانواده همزمان به این کرم ها آلوده اند، هر چند بعضی از آن ها ممکن است علایمی نداشته باشند. بنابراین همه اعضای خانواده باید همزمان درمان شوند.

بیماری گاستروآنتریت مسری می باشد و تا زمانی که مدفوع کودک مبتلا به حالت عادی بازگردد قابل سرایت است. گاهی تا چند هفته بعد از آن نیز امکان سرایت وجود دارد. بنابراین بهتر است بهداشت شخصی کاملا رعایت شود.

حصبه یا تیفوئید یا تب روده یک عفونت باکتریایی است که موجب تب و دیگر علایم مسمومیت خونی می شود.

گاستروآنتریت عفونت روده می باشد که موجب اسهال، دردهای شکمی، تهوع یا استفراغ و گاهی تب می شود. این بیماری معمولا خفیف است، اما گاهی نیز به خصوص در شیرخواران خطرناک است.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «استفراغ و مشکلات شکمی» واقع در رده «بیماری» و بخش «کودک» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...