دانشنامه فرزند

تقویت مهارت خواندن

یادگیری : تقویت مهارت خواندن

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه تقویت مهارت خواندن مرتبط بوده و در رده یادگیری قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

آموزش خواندن

در مورد تعیین بهترین روش برای آموزش خواندن همواره میان صاحب نظران بحث و اختلاف نظر وجود داشته و در طول سالیان متمادی روش های گوناگونی برای ساده کردن فراگیری خواندن ابداع شده است. امروزه آموزگاران بر چهار روش اصلی زیر تکیه می کنند.

یک روش برای غنی سازی محیط کودک و کمک به رشد او، داشتن کتاب در خانه است. کلمات برای کارکرد مغز ما نقش حیاتی دارند، بنابراین مطالعه بسیار مهم است. اگر از مطالعه لذت می برید آن را به طور آشکار نشان دهید و درباره آن صحبت کنید، در نتیجه کودک شما نیز همین کار را خواهد کرد.

خواندن

مردم اغلب فکر می کنند که کودکی که درست می خواند خود به خود باید بتواند درست هم هجی کند و بنویسد. کودکانی که درست می خوانند اما املای درست کلمات را نمی دانند اغلب به تنبلی متهم می شوند اما این طور نیست. هجی کردن با خواندن تفاوت زیادی دارد و باید به خاطر داشته باشید که نه هجی کردن و نه خواندن شاخص های خوبی برای سنجش هوش نیستند.

یادگیری خواندن

سن و سرعت فراگیری خواندن نیز مانند بیشتر جنبه های دیگر رشد در مورد کودکان مختلف متفاوت است. بیشتر کودکان بین سنین سه تا هشت سال خواندن را فرا می گیرند. بعضی ها دو تا سه سال طول می کشد تا خواندن را فرا گیرند و بعضی دیگر به سرعت به طوری که در عرض شش ماه می توانند بدون کمک دیگران بخوانند.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «تقویت مهارت خواندن» واقع در رده «یادگیری» و بخش «کودک» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...