دانشنامه فرزند

وزن

تغذیه : وزن

مطالبی که در زیر مشاهده می‌نمایید از لحاظ مفهوم و یا محتوا با گروه وزن مرتبط بوده و در رده تغذیه قرار می‌گیرند. برای مطالعه کامل مقالات دانشنامه فرزند می‌توانید به صفحه طبقه‌بندی مطالب مراجعه نمایید و یا اینکه از طریق سیستم جستجو مطلب مورد نظر خود را پیدا کنید.

کودکان به دلیل استعدادهای وراثتی، نداشتن فعالیت جسمانی، عادت های ناسالم غذایی یا تلفیقی از این عوامل چاق می شوند. در برخی موارد نادر چاقی به دلیل غدد درون ریز است. متخصصین اطفال ممکن است برای اطمینان یا تنظیم برنامه درمانی، آزمایش خون و بررسی های دیگر انجام دهند.

چاقی در کودکان

کودکانی که چاقند، چاقی را از والدین خود به ارث برده اند. تحقیقات نشان داده است که چاق بودن پدر و مادر احتمال چاق شدن فرزندشان را تا 5 برابر افزایش می دهد.

تحقیقات متعدد نشان داده است که تجمع چربی در شکم و قسمت های مختلف بدن، ارثی است و به شکل خصیصه ارثی مغلوب از پدر و مادر به فرزند منتقل می شود. تحقیق در دوقلوهای همسان (یک تخمکی) و دوقلوهای غیر همسان (دو تخمکی) نشان داده است که تغذیه بیش از حد است که موجب چاقی هر دو گروه می گردد و اختلاف بین آن ها بسیار کم است.

پرخوری در کودکان

هنگامی که کودکان به مرحله جهش رشد می رسند اشتهای زیادی پیدا می کنند. اگر قد و وزن کودک مناسب است به این دوره توجهی نکنید. آنچه اهمیت دارد مصرف انواع غذاهای سالم است.

سوال مطرح شده توسط کاربر:

دختر من ۷ سالشه خیلی بد غذاست و خیلی کمبود وزن داره. سر سفره که میشینه قاشق تو دستشه و فراموش میکنه که باید غذا بخوره تا بهش بگی و آخرم هیچی نمیخوره و بلند میشه. با تشویق، دعوا و حتی کتک هم خوب نشده. چه جوری باهاش بر خورد کنم که خوب بشه؟ سر سفره به همه جا نگاه میکنه، به بقیه، تلویزیون و ... حرصم میگیره از این کاراش.

مطالبی که در بالا مشاهده می‌نمایید، تنها بخشی از محتوای موجود در دانشنامه فرزند است. در حال حاضر شما در گروه «وزن» واقع در رده «تغذیه» و بخش «کودک» می‌باشید.
در حال بارگذاری ...