دانشنامه فرزند

ماشین حساب تولد

ماشین حساب تولد

دانشنامه فرزند: طالع‌بینی بررسی رابطه زادروز افراد و ویژگیهای شخصیتی آن‌ها از طریق ارتباط دادن آن به اجرام آسمانی می‌باشد. در این شبه علم با محاسبه نموداری موسوم به زایچه (Horoscope) که نحوه قرارگیری خورشید و سیارات در صورت‌های فلکی را در زمان زایش فرد نشان می‌دهد، سعی بر پیش‌گویی سرنوشت و ویژگی‌های اخلاقی فرد می‌شود.

برج‌های فلکی

برج‌های فلکی

از زمان‌های کهن، مردم در آسمان شب در میان گروه‌های ستارگان، اشکالی خیالی دیده‌اند. با استفاده از خطوط، آن‌ها ستارگان این گروهها را به یکدیگر متصل کرده و اشکالی به نام صورت فلکی را تشکیل داده‌اند. امروز طبق سیستمی بین‌المللی آسمان پیرامون زمین به ۸۸ منطقه تقسیم می‌شود و هر منطقه در بر گیرنده یک صورت فلکی است.

طرح هر صورت فلکی نمایانگر شی یا جانداری است و تعدادی از آن‌ها به یاد شخصیتهای اسطوره‌ای نامگذاری شده‌اند. از زمین، ستارگان هر صورت فلکی مجاور یکدیگر به نظر می‌آیند، اما در حقیقت آن‌ها فاصله بسیاری از همدیگر دارند. همگی آن‌ها در فواصل مختلفی از زمین قرار دارند. اگر می‌توانستیم از جای دیگری از فضا به صورت فلکی جبار نگاه کنیم، طرح ستاره‌ای آن از آنچه که از زمین می‌بینیم، متفاوت می‌باشد.

از حدود ۲۰۰۰ سال پیش، برای نامگذاری هر برج از نام صورت فلکی نسبتا منطبق با آن در منطقةالبروج استفاده شده ‌است و امروزه بعلت تقدیم محوری زمین (که دور تناوب آن ۲۶۰۰۰ سال است)، صورت‌های فلکی با برج‌های فلکی همنام خود منطبق نیستند و تقریبا به اندازه یک برج جابجا شده و تحویل هر برج در صورت ماقبل نسبت به دو هزار سال قبل می‌باشد. اما در تقویم اعتدالی بدون توجه به موقعیت واقعی صورت‌های فلکی، از لحظه اعتدال بهاری تا ۳۰ درجه بعد را برج حمل می‌گیرند و همینطور الی آخر.

دانشنامه فرزند و تیم توسعه‌دهنده هیچ‌گونه مسئولیتی در زمینه هرگونه خطا، سهل انگاری یا نتیجه حاصل از اطلاعات موجود در ابزارها و جداول را نمی‌پذیرند. به خوانندگان توصیه می‌کنیم اطلاعات درج شده در مطالب دانشنامه و یا اطلاعات محاسبه شده توسط ابزارها را با مراجعه به منابع دیگر تایید کنند و حتما با پزشکی حرفه‌ای یا متخصص بهداشت و درمان در خصوص مشکل‌شان مشورت نمایند.

در حال بارگذاری ...