نمایش وضعیت کودک شما بر روی نمودار رشد

چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۳
وضعیت کودک شما بر روی نمودار رشد

رشد و نمو طبیعی کودک در هر سنی نشانه سلامت زیستن او در حال و آینده است. بنابراین شما باید در هر زمان و در هر سنی، معیارهای رشدی کودک خود را بشناسید و مطمئن شوید که کودک شما به طور طبیعی رشد و نمو می کند. تعیین وزن و طول قد کودک نشانه رشد جسمی و تعیین اندازه دور سر نشانه رشد مغز کودک می باشد. نمودارهای رشد این امکان را به شما می دهند که رشد فرزند خود را ثبت کنید و آن را با محدوده رشد طبیعی مربوط به سن او مقایسه کنید. آهنگ رشد تا حدی از عوامل موروثی و تا حدی از وضعیت پزشکی کودک تاثیر می پذیرد. اگر هر یک از اندازه گیری ها در مورد فرزند شما در خارج از محدوده طبیعی قرار گرفت یا منحنی رشد غیر عادی بود به پزشک مراجعه کنید.

در طراحی ماشین حساب نمودار رشد کودک سعی بر آن داشتیم تا محاسبات آماری با دقت بسیار بالا انجام شوند تا در نهایت وضعیت رشد کودک یا همان صدک رشد مطابق با استانداردهای مرتبط حساب گردد.

محاسبه گرهای مرتبط با نمودار رشد:

لازم به ذکر است که اطلاعات جمع آوری شده جهت ارزیابی این ماشین حساب برای کودکان از بدو تولد تا دو سال توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و برای سن دو تا بیست سال از سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) تهیه شده است.

در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 22 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط