دانشنامه فرزند

محاسبه شاخص توده بدنی (BMI)

محاسبه شاخص توده بدنی (BMI)

دانشنامه فرزند: شاخص توده بدنی (BMI) یک روش پذیرفته شده بین‌المللی برای محاسبه وزن مطلوب بدن است. این شاخص بر اساس قد و وزن شخص محاسبه می‌شود و مقدار بدست آمده با توجه به جنسیت و سن افراد بیانگر موضوعات متفاوتی است. نتیجه این محاسبه راهنمای خوبی برای مردان و زنان بین ۱۸ تا ۶۵ سال است و برای کودکان و افرادی که درصد چربی یا توده‌ی عضلانی بالایی دارند مناسب نیست. ماشین حساب BMI دانشنامه فرزند علاوه بر محاسبه شاخص توده بدنی، درصد چربی بدن (BFP) را نیز برای‌تان تخمین می‌زند و یک ابزار مفید برای برآورد سلامت وزن شما بر اساس قدتان است.

اخطار: این ابزار ممکن است برای ورزشکاران و اشخاص با بدن عضلانی نتایج دقیقی ارائه ندهد.

رسیدن به وزن ایده آل و سالم قبل از بارداری، یکی از مهم ترین گام هایی است که می توانید در جهت سلامت خود و فرزند تان در آینده بر دارید. وزن شما در دوره قبل از بارداری تاثیر مستقیم در وزن فرزند تان در زمان تولد دارد. وزن زیاد مشکلاتی را برای شما پیش از بارداری و حین بارداری ایجاد می کند و می تواند عاملی برای مشکلات نازایی نیز باشد.

میزان افزایش وزن در طول دوران بارداری، یک عدد مشخص نیست و بر اساس وزن هر کس در ابتدای بارداری اش متفاوت است. شاخص توده بدنی یا BMI که نسبتی از قد به وزن می باشد، می تواند مشخص کننده میزان اضافه وزن شما در این دوران باشد.

دانشنامه فرزند و تیم توسعه‌دهنده هیچ‌گونه مسئولیتی در زمینه هرگونه خطا، سهل انگاری یا نتیجه حاصل از اطلاعات موجود در ابزارها و جداول را نمی‌پذیرند. به خوانندگان توصیه می‌کنیم اطلاعات درج شده در مطالب دانشنامه و یا اطلاعات محاسبه شده توسط ابزارها را با مراجعه به منابع دیگر تایید کنند و حتما با پزشکی حرفه‌ای یا متخصص بهداشت و درمان در خصوص مشکل‌شان مشورت نمایند.

در حال بارگذاری ...