دانشنامه فرزند

زمان مراجعه جهت معاینات بارداری

دانشنامه فرزند: مراجعه به موقع و در زمان مناسب به پزشک، جهت انجام معاینات بارداری، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. برخی از آزمایشات دوران بارداری، باید در زمان مشخص در طول دوران بارداری انجام شوند. به همین دلیل اطلاع از زمان انجام این معاینات می تواند به شما کمک کند که دقت برنامه ریزی خود را بالا ببرید.

جدول زمانی معاینات دوران بارداری

معاینه پزشکی و گفتگو با متخصص زایمان، تا هفت ماه اول دوران بارداری، باید هر ماه و بعد از آن، هر پانزده روز و در انتهای دوران بارداری، هر هفته انجام گیرد. برای راحتی بیشتر، جدول برنامه خاص معاینات دوران بارداری، در زیر تعبیه شده است.

مرحله بارداری تکرار معاینات دکتر
اولین معاینه تا هفته 28 هر چهار هفته یک بار
از هفته 28 تا 36 هر دو یا سه هفته یک بار
از هفته 36 تا زمان زایمان هر هفته

تغییر در زمان معاینات

در صورتی که پزشک، بارداری شما را با توجه به عوامل موجود، پر خطر اعلام کرد؛ مراجعه به پزشک برای شما، به دفعات بیشتری توصیه می گردد. این برنامه ها قابل تغییر می باشند؛ ولی در صورتی که می خواهید قرار معاینه خود را لغو کنید، حتماً در این مورد با پزشک مشورت کنید، تا تداخلی با زمان آزمایشات دوران بارداری شما نداشته باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 30 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...