دانشنامه فرزند

جلوگیری از بارداری باعث ناباروری می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، وقت به خیر. من ۲۹ سالمه و ۲ ساله با کاندوم جلوگیری میکنم. سابقه عفونت قارچی بسیار داشتم تقریبا از ۱۷ سالگی. از نظر دیابت با آزمایش خون مشکلی نداشتم، زخم دهانه رحم هم با وجود عفونت های زیاد خدا رو شکر نداشتم. قبلا به من گفته شد که جلوگیری با کاندوم مشکل نازایی نداره، این بار سوالم اینه که با وجود عفونت های بسیاری که داشتم باز هم خطری نداره جلوگیری؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، جلوگیری باعث ناباروری نمیشود اما چون وقتی جلوگیری می کنید و اقدام به بارداری ندارید مشکلاتی که دارید شناسایی نمیشوند همه به اشتباه فکر میکنند که خود جلوگیری باعث ناباروری شده است. در مورد عفونت هم عفونت قارچی باعث ناباروری نمیشود نگران نباشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...