بهترین زمان نزدیکی بعد از تزریق آمپول hCG

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سه شنبه عصر سونو دادم و فولیکول 24 و 18در تخمدان چپ و فولیکول 13 در راست داشتم، همون شب آمپول hcg زدم چه موقع احتمال تخمک گذاری است؟ آیا نیازه سه شب پشت سر هم نزدیکی داشته باشم؟ روز 12 سونو دادم و همان شب هم دکترم آمپول تجویز کردن که بزنم من لتروزول و کلومیفن و استرادیول خوردم و ضخامت آندومترم هم 10.5 بود و فولیکول 18-24-13 داشتم حالا با زدن آمپول کی تخمک آزاد میشه؟ و نزدیکی چه جوری باشه؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

معمولا حدود ۳۶ ساعت بعد تخمک آزاد می شود. از همان روز تزریق یک شب در میان نزدیکی کنید. نزدیکی مانند همیشه باشد. تا نیم ساعت بعد از آن بخوابید و به دستشویی نروید یا خود را نشویید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 14 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان