دانشنامه فرزند

بی توجهی کودک یک ساله به دستورات والدین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

یک پسر یک سال و سه ماهه دارم. ماشالله خیلی پر جنب و جوش هست خیلی از حرف ها رو متوجه می شه ولی وقتی بهش میگم فلان چیز رو بیار، نمیاره. اصلا نگاش نمی کنه در صورتی که در نزدیکی هر دومون هست خواستم بینم این یعنی چی؟ طبیعی هست؟ در مورد همه همین جوریه، وقتی دست می کشم میگم اون رو بده، به طرف دستم نگاه نمی کنه، از نظر همه چیز باهوش هست، ولی این مورد رو نمی دونم چرا اینطوری می کنه.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام وقت بخیر، این یک مورد و توصیفی که دارید برای تشخیص درست کافی نیست، باید فاکتورهای دیگر درباره توانایی های نرمالی که در این سن باید داشته باشد مورد بررسی قرار بگیرد. آزمون سنجش رشد و بررسی توانایی ها و نقص ها به صورت تلفنی یا حضوری قابل اجراست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

در حال بارگذاری ...