دانشنامه فرزند

برای تفسیر آزمایش اسپرم به چه کسی مراجعه کنیم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 سال دارم و شوهرم سی و سه و 9 سال پیشگیری داشتیم، الان سه ماهه می خواهم باردار بشم ولی نمیشم مورفولوژی اسپرم شوهرم دو درصد است. آیا من طبیعی نمی تونم باردار بشم؟ تعداد اسپرم ها هم 40 هستند.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اگر منظور از دو درصد اسپرم های "آب نرمال" یعنی غیر طبیعی بوده و منظور از 40، 40 میلیون است جای نگرانی نیست، در صورت منظم بودن سیکل های قاعدگیتان تا یک سال برای بارداری وقت دارید. اما اگر منظور از دو درصد تعداد اسپرم های نرمال بوده و یا منظور از ۴۰ خود عدد ۴۰ است، همسرتان نیازمند درمان هستند. از آنجا که در تفسیر آزمایش اسپرم لازم است برگه و تمامی پارامترهای گزارش شده را مشاهده کرد تا بتوان نظر دقیقی داد، توصیه می کنم به یک اورولوژیست مراجعه داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...