دانشنامه فرزند

آیا دخول تا ختنه گاه در معاینات معمولی قابل تشخیص است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

یه زنی که رابطه جنسی کامل داشته همیشه و به دفعات بالا، اگه با مرد دیگه ایی رابطه داشته باشه که فقط تا ختنه گاه دخول انجام شده باشه در معاینات عادی و معمولی خانم قابل تشخیصه یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

با توجه به گفته تان پس پرده وجود ندارد. بنابراین هیچ گونه مبنا و معیاری برای این که بتوان فهمید با فرد دیگری رابطه برقرار شده، وجود ندارد. حتی اگر دخول هم انجام شود باز هم راه تشخیصی وجود ندارد. فرایند دخول یک فرآیند ادلیلی به خانم گمان و شک وارد شود، در پزشکی قانونی با گرفتن ترشحات ناحیه واژن و فرستادن به آزمایشگاه می توان اسپرم های مرد را شناسایی و با آزمایش پی به "دی ان ای" او برد و مشخص خواهد شد که آیا این اسپرم متعلق به همسر فرد بوده یا خیر. که البته این مساله هم تابع زمان است و با گذشت حدود ۷۲ ساعت پس از نزدیکی دیگر انجام آن ممکن نیست. این معاینه جزو معاینات معمولی و عادی نبوده و فقط در صورت شکایت یا احتمالات این چنینی آن هم در فاصله زمانی که گفتم قابل انجام است. در غیر این صورت با هیچ معاینه عادی و معمولی نمی توان پی برد خانم با مرد دیگری هم رابطه داشته است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...