دانشنامه فرزند

علت لکه بینی 8 ماه بعد از مصرف قرص ال دی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من قدم 157 سانتیمتر و وزنم 58 کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی تاریخ 16 ام، قاعدگی بعدی 13 هست. قاعدگی من به اتمام قرصهایی که میخورم بستگی داره. برای جلوگیری از، ال دی استفاده میکنم و بعد از اتمام قرص 1 هفته نمیخورم بعد دوباره شروع میکنم. بارداری نداشتم. سونوگرافی آخر 4 سال پیش بوده. من 8 ماهه ال دی مصرف میکنم ولی تو این هفته همش لکه خون دارم با اینکه قرص مصرف میکنم دلیلش میتونه چی باشه؟ میشه راهنمایی کنید؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

بهتر است که مصرف قرص ال دی را قطع کنید. احتمالاً به دلیل مصرف همین قرص می باشد. شما وقتی 6 ماه قرص جلوگیری مصرف می کنید یک ماه الی 2 ماه به خود استراحت بدهید و هیچ قرصی مصرف نکنید و از روش پیشگیری دیگری مانند کاندوم استفاده نمایید. اگر اخیراً سونوگرافی از رحم و تخمدان انجام نداده اید بد نیست سونوگرافی نیز انجام شود. ضمناً عملکرد تیروئید نیز باید بررسی شود و اگر چکاپی از نظر هورمون تیروئید انجام نداده‌اید بهتر است انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...