دانشنامه فرزند

خشکی دهان در بارداری و علائم دیابت

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۹ ساله هستم، قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۵ کیلو گرم بوده و اکنون ۷۷ کیلو گرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۸ تیر ۱۳۹۵ بوده. دومین بارداری هستم و زایمانم سزارین و سقط هم نداشتم. الان چند وقته که لب و دهانم خشک شده هر چقدر آب میخورم باز هم تشنه هستم نگرانم که قند بارداری داشته باشم اگه قند بارداری داشته باشم باید چه کار کنم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

شما هم اکنون 26 هستید و باید آزمایشات هفته 26 تا 30 انجام بدهید که یک آزمایش قند سه ساعته دارد به پزشکی جهت درخواست این آزمایش مراجعه کنید. باید قند ناشتای شما زیر 90 باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...