دانشنامه فرزند

آیا قرص دیان از بارداری جلوگیری می کند؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من اول ازدواجم هست و خیلی چیزا رو نمیدونم، برای تنظیم قاعدگی دکتر قرص دیان ۳۵ تجویز کرده اون رو خوردم و درحالی که فقط ۶ قرص باقیمانده ازش یه نزدیکی خطرناک داشتم آیا با خوردن بقیه (۶ عدد باقیمانده) احتمال بارداری ضعیف میشه یا باید یه بسته دیگر هم بخورم؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

دیان قطعی جلوگیری نمیکند از بارداری، اونو تا آخر بسته ادامه بدین دیان رو و بعد برای نزدیکی که داشتین تا ۷۲ ساعت وقت دارید قرص اورژانسی جلوگیری ۲ تا هست رو بخورید اگر واقعا می خواین باردار نشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...