دانشنامه فرزند

زمان نزدیکی پس از سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

در هفته یازدهم بارداری جنین که به اندازه شش هفته و پنج روز رشد کرده بود طبیعی سقط شد، الان پنج روز میگذره و لکه بینی دارم میل جنسی ام بالاس و نزدیکی داشتم لطفا راهنمایی ام کنید تا چه وقت نباید رابطه داشت و یا اگر نزدیکی داشتیم چه چیزهایی را باید رعایت کنیم؟ (البته دکتر یک بسته قرص ال دی دادن و گفتن یکی صبح و یکی شب بخور تا ده روز بعد مجدد خونریزی میکنی و چیزهای کمی که در رحمت هست دفع می شود، سونوگرافی گفته بود تقریبا کامل دفع کردی و نگرانی خاصی نیست)

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

بلافاصله بعد از قطع خونریزی می توانید رابطه جنسی داشته باشید. به دلیل افزایش احتمال عفونت رحم و بیماری های دیگر حدالامکان تا قطع خونریزی و بهبودی کامل رابطه نداشته باید. حتما از روش پیشگیری استفاده نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

آزمایشات

در حال بارگذاری ...