دانشنامه فرزند

آیا مصرف دو بار در ماه قرص اورژانسی ضرر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم، قدم 165 سانتیمتر است و وزنم 53 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 29 دیماه می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی بین سی و پنج تا سی و هشت متغییره است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. اگر در یک سیکل ماهانه به فاصله هشت روز دو بار مجبور به استفاده از لونژیل 0.75 به تعداد دو عدد هم زمان شویم مشکلی هست؟ من مجبور شدم خوردم ولی الان متوجه شدم نباید میخوردم چیکار کنم بنظرتون؟ یعنی دو رابطه به فاصله هشت روز داشتم.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

خوردن قرص اورژانسی در کل سال به تعداد 6 عدد مجاز است، یعنی حداکثر هر دو ماه یا هر 3 ماه یک بار به دلیل اینکه هورمونهای بدن بهم میریزد ممکن است طی سه ماه آینده نامنظمی پیدا کنید که طبیعی است و به دلیل عوارض داروست اما بعد از سه ماه روال عادی میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 25 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...