بعد از مصرف قرص و کورتاژ هنوز بقایای بارداری دفع نشده چه کار کنم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من 22 آبان کورتاژ کردم. اما تو سونوگرافی داخل واژن بعد دو روز نشون داد یه مقدار کوچیک دفع نشده. 4 هفته باردار بودم دوباره قرص متیل ارگونوین داد. من کورتاژ کردم. از 24 ام تا الان روزی دو تا قرص خوردم. دوباره سونوگرافی دارم دوشنبه که دفع نشه باید کورتاژ کنم. من نمیخوام کورتاژ بشم دوباره چه کار کنم؟ خیلی میترسم اگه این دفع نشه من باید چه کار کنم؟ اگه بچه افتاده چرا اون هست؟ ممکنه اصلا کورتاژ جواب نداده باشه من حامله باشم بازم؟ این چیه تو شکمم، اگه نره چی میشه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

بعد از خوردن قرص متیل ارگونوین بهتر است یک سونوگرافی ترانس واژینال که از دقت بالاتری برخوردار است از رحم و بقایای بارداری انجام دهید. در صورتی که مقدار این بقایا زیر دو سانت باشد نیاز به کورتاژ نمی باشد و با این قرص‌ها و با پریود بعدی دفع خواهد شد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان