دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 سالمه و میخوام باردار شم، کیست تخمدان و تنبلی داشتم کیست خوب شده ولی هنوز عادتم نامنظمه. چهار دوره دوفاستون مصرف کردم خیلیم دکتر رفتم ولی هنوز نتیجه نگرفتم نمیدونم تخمک گذاریم کیه؟ از کیت استفاده کردم، تو سه تا از دورهام جلوگیری نکردم ولی باردار نشدم. میخوام به امید خدا حتما این ماه بشم لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

اگر شما کیست و تنبلی تخمدان دارید باید بدانید که درمان ممکن است طولانی مدت باشد و مخصوصا که ذکر می کنید قاعدگی منظمی ندارید که این باعث میشه روز تخمک گذاری نیز مشخص نباشد، باید به درمان ادامه بدید و صبور باشید و اگر با دارو درمانی بارداری اتفاق نیافتد می توانید از روش های آزمایشگاهی استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان