عفونت واژینال در هفته سی و پنجم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۷ ساله هستم، قدم ۱۷۰ سانتیمتر است. وزن قبل از بارداری ام ۶۸ کیلوگرم بوده و اکنون ۸۱ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین پریودیم ۱۶ شهریور بوده. اکنون در هفته ۳۵ بارداری هستم. داروهای مصرفی من، قرص لووکسین هست که برای کم کاری تیروئید روزی یه نصفه می خورم، قرص آهن، کلسیم، مولتی ویتامین و ویتامین دی. اولین بارداریم هست و سابقه سقط ندارم. سوال من این است که در قسمت خارجی دستگاه تناسلیم سوزش شدید و مقداری خارش دارم که اذیتم می کنه، خواستم بدونم چه دارویی یا راهی هست که درمان بشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سوزش و خارش احتمال عفونت را مطرح می کند. چون معاینه تان از راه اینترنت ممکن نیست تشخیص دقیق علت هم ممکن نبوده و دادن درمان و دارو در چنین شرایطی ممکن نیست چون می تواند اشتباه باشد. جهت تشخیص علت و درمان به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان