دانشنامه فرزند

نامنظم شدن قاعدگی پس از اقدام برای بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

اینجانب 3 سال است ازدواج کرده ام و همیشه 5 هفته به 5 هفته دوره پریودم بوده است. سال اول به خواست خودم جنین حدود یک ماهه سقط کردم. الان حدود یک و نیم ماه است اقدام به بارداری کرده ام ولی ماه اخیر و بعد از اقدام با تاخیر 4 روز پریود شده و تا 5 روز فقط لکه بینی داشته و تا روز 15 خونریزی داشتم. زمان تخمک گداری من چه زمانی است؟ آیا مشکلی هست؟

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

سیکل قاعدگی ٢٨ الی ٣٥ روزه طبیعی میباشد، تقریبا اواسط دوره زمان تخمک گذاری تان است که اندکی دمای بدن بالا رفته ترشحاتی شبیه سفیده تخم مرغ دیده می شود که این روش احتمالی برای زمان تخمک گذاریست. اگر تا ٣ ماه باردار نشدید به پزشک مراجعه نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...