آیا تیر کشیدن تخمدان نشانه کیست است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٣ سال دارم و دو ماه برای بارداری اقدام کردم باردار نشدم. این ماه اقدام کردم که پریودم همیشه ٢٦ روز بود این ماه ٢٤ روز شد که تاریخ ١١ پریود شدم. از سامانه دکترهمراه هفته تخمک گذاریم سوال کردم گفتند از روز ١٢ تا ١٨ نزدیکی داشته باشید، بعد روز ١٨ همچنان زیر شکم بیشتر سمت تخمدان راستم تیر میکشه و ترشح هم دارم، می خواستم دلیلشو بدونم از چیه؟ البته من روز ٩ پریودیم رفتم سونوگرافی دکتر گفت فولیکول قابل توجه ای نداری و کیست های بسیار ریز هم داری، آیا تیر کشیدن زیر شکمم مربوط به کیست هام هست یا بارداری؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

تیر کشیدن زیر دل و تخمدان ها اگر میانه سیکل باشه، نشانه تخمک گذاری هستش. اون ترشحات هم طبیعی هست. برای دیدن فولیکول ها، زود سونوگرافی انجام دادید و اون کیست های ریز هم ممکنه به خاطر همین باشه. مجددا سونوگرافی رو تکرارکنید، در صورت وجود کیست ها، درمان لازم انجام بدید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان