اپیلاسیون با استفاده از کرم زایلاپی در بارداری ضرر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 71 کیلوگرم بوده و اکنون 72 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/11/26 بوده. اکنون در هفته 10 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از لووتیروکسین و یدو فولیک. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، بارداری قبلی من 10 سال پیش و با عمل سزارین بوده و سقط نداشتم. میخواستم اپیلاسیون انجام بدم، برای کاهش درد ناحیه ژنیتال میخوام از کرم زایلاپی استفاده کنم. میخواستم بدونم مشکلی ایجاد نمیکنه؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

اگر فقط به ناحیه بیرونی زده شود اشکالی ندارد ولی در بارداری باید از هر گونه استرس و تنش دور باشید و اپیلاسیون بدلیل درد زیاد و تنش زا بودن زیاد توصیه نمی شود، اما اشکالی هم ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان