دانشنامه فرزند

برای اینکه درد زایمان طبیعی شروع شود چه کارهایی باید انجام داد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 39 هفته باردار هستم، هنوز علایم زایمان ندارم و زایمانم هم طبیعی هست، پیاده روی روزی دو ساعت و دوش آب گرم روزی دو بار یا یک بار انجام میدم، چی کار کنم که زودتر دردم بگیره و زایمان راحتی داشته باشم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

گاهی اوقات تا 41 هفته تمام هم انقباضات شروع نمی شود و باید آمپول فشار داخل سرم تزریق شود تا دردهای زایمانی شروع شود. همچنان پیاده روی را داشته باشید و هر شب نزدیکی کنید چون نزدیکی در روزهای آخر هر شب منجر به راحتی در امر زایمان طبیعی می شود. نگران نباشید اگر درد تان شروع نشود نهایتا با آمپول فشار درد القا می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...