دانشنامه فرزند

استفاده از شیاف پروژسترون یا سرکلاژ در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

در ۱۸ هفته و ۴ روز رفتم سونو طول سرویکسم ۲۴ بود شیاف پروژسترون هم استفاده میکنم، الان ۲۰ هفته هستم سرکلاژ نکردم آیا خطری برای جنین وجود داره؟ با شیاف جنین تا آخر بارداری میمونه؟ البته دکترم گفت که سرکلاژ هم عوارضی داره و به پای خودم گذاشت که انتخاب کنم چون گفت الان سرکلاژ و شیاف در یه حد هستن ولی باز نگرانم و بیشتر استراحت میکنم میخوام بدونم استراحت مطلق باشم یا نسبی؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

سرکلاژ از جهتی مفید هست ولی عوارض هم دارد. در این سن بارداری سرکلاژ جواب نمیدهد و باید از شیاف پروژسترون استفاده کنید. استراحت نسبی همراه با فعالیت محدود داشته باشید. سونوگرافی واژینال سریال انجام دهید. نزدیکی نداشته باشید و از شکم بند استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...