دانشنامه فرزند

در جلوگیری طبیعی چند درصد احتمال بارداری وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام خسته نباشید، من یک ساله ازدواج کردم 9 ماه از کاندوم استفاده کردم بعد طبیعی جلوگیری کردم. میخواستم بدونم کاندوم عوارضی داره یا نه؟ در جلوگیری طبیعی احتمال بارداری چند در صده؟ برای بارداری باید چند بار اقدام به نزدیکی کرد و چجوری میشه؟ خیلی سپاسگزارم.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

جلوگیری با کاندوم یا طبیعی مشکلی ندارد بلکه میزان شکست با جلوگیری طبیعی، هجده درصد و بیشتر از کاندوم است. یعنی اگر از کاندوم صحیح استفاده شود ممکن است فقط 2 درصد بارداری اتفاق بی افتد. شانس بارداری در هر زوج سالم اگر منظم و حوالی تخمک گذاری نزدیکی داشته باشند در ماه فقط 25 درصد هست و در هر فرد زمان باردار شدن متفاوت می باشد. اگر بعد از یک سال اقدام، باردار نشدید باید برای درمان مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...