آیا ترشحات پنیری شکل ترشحات تخمک گذاری است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من pco هستم و چند وقت تحت نظر دکتر بودم اما کیستام خوب نشد و چون قصد بارداری داشتم از شب سوم تا پنجم لتروزول خوردم، شب سیزدهم آمپول زدم الان روز هجدهم قاعدگی هستم و درد توی سینه و موقع بلند شدن شدید زیر دلم و تخمدانم دارم. یک شب درمیان هم نزدیکی داشتم. آیا دردم طبیعی هست؟ آیا نشانه تخمک گذاری میتونه باشه یا اثر آمپولا هست؟ میگن در زمان تخمک گذاری ترشحات پنیری رنگ باید باشه من فقط در حد چند قطره روی لباس زیرم دارم، امکان بارداری در من هست یا نه؟ تا کی باید نزدیکی داشته باشم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بله درد در پی تزریق آمپول طبیعیست. درد ناشی از تخمک گذاری می بایست تا حدود ۳۶ الی ۴۸ ساعت پس از تزریق آمپول ها یعنی حدود روز پانزدهم حس میشد و درد الان ناشی از آمپول هاست. خیر، ترشحات پنیری نشانه قارچ هستند. ترشحات حوالی تخمک گذاری شفاف، رقیق و با حجمی بیشتر از حالت همیشه هستند که البته در همه خانم ها هم دیده نمیشود. برمبنای علایم نمی توان در مورد تخمک گذاری قضاوتی کرد. بله، احتمال بارداری هست، اما نمی توان گفت حتمیست یا نه. باید تا موعد قاعدگی صبر کرد اگر پریود نشدید آزمایش خون انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان