دانشنامه فرزند

آیا دارویی برای تقویت اسپرم وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 ساله هستم. قدم 168 سانتیمتر و وزنم 58 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 7.17 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی بدون قرص استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، آلپرازولام نیم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 2 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده، سالم. سوال من اینه که من با استفاده از کیت و برنامه فرزند نت تخمک گذاریمو محاسبه کردم اما باردار نشدم. حالا میشه این ماه قرص لتروزول یا کلومیفن بخورم؟ آخه عجله دارم برای بارداری. یا قرصی هست شوهرم بخوره که اگه مشکل از اونه اسپرمش قوی تر شه؟ تورو خدا راهنمایی کامل کنید.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، لتروزول و کلومیفن داروهای پر عارضه ای بوده و برای زنان دارای اختلال در تخمک گذاری که چاره ای جز مصرف این داروها ندارند، تجویز می شوند. در خانم هایی که مشکل ندارند احتمال بروز عوارض این داروها همچون حاملگی چندقلویی، حاملگی خارج رحمی، بارداری پوچ، نازک شدن ضخامت لایه داخلی رحم و در نتیجه عدم وقوع لانه گزینی چندین برابر خواهد بود پس خودسرانه مصرفشان نکنید. شانس بارداری در هر ماه نهایتا 25 درصد است و بنابراین نباید انتظار داشت در اولین ماه های اقدام، بارداری رخ دهد، اگر بعد از 12 ماه تلاش حامله نشدید بعد برای بررسی علت اقدام کنید، بارداری با صبوری مترادف است عزیزم نه عجله. در مورد همسرتان اگر شک به مشکل دارید باید آزمایش آنالیز مایع منی صورت گرفته تا بر حسب نوع مشکل، دارو تجویز گردد. مکمل هایی مثل fertilaid هم کلا به بهبود قدرت باروری مردانه کمک می کنند اما حلال همه مشکلات مردانه نیستند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...