دانشنامه فرزند

شرایط استفاده از آی یو دی و زمان مناسب گذاشتن آن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

در رابطه با IUD که برای جلوگیری از بچه دارشدن گذاشته میشه هم توضیح بدید، همچنین روش مطمعن برای عدم بارداری در سال های طولانی. یک فرزند هفت ماهه دارم و ۲۲ سالمه.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

آیودی یک روش جلوگیری طولانی مدت است که بسته به نوع آن تا ده سال هم در صورت پیگیری مداوم و به موقع اطمینان بخش خواهد بود. در صورت نداشتن سابقه بیماری های عفونت ناحیه لگن و خونریزی سنگین ماهانه می توانید این روش را انتخاب کنید. در پنج روز اول قاعدگی که دهانه رحم نرمتر و دارای وضعیت مناسب تری است برای گذاشتن دستگاه مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...