دانشنامه فرزند

آیا مصرف کرفس در بارداری خطر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 75.800 کیلوگرم بوده و اکنون 74.700 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 11 تیر 97 بوده. اکنون در هفته 11 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، یدوفولیک. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سوال من این است که می خواستم بدونم مصرف کرفس یا خورشت کرفس برای من خطری داره؟ لطفا راهنمایی کنین، ممنون.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

کرفس به دلیل داشتن ویتامین آ می تواند خطر سقط را تا حدی افزایش دهد. پس توصیه می کنم در بارداری آن را چه به صورت خام چه آبمیوه و چه خورشت مصرف نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...