دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 168 سانتیمتر و وزن پیش از بارداری ام 59 کیلوگرم و اکنون 58 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 1395/10/14 بوده. اکنون در هفته 9 بارداری هستم. داروهای مصرفی ندارم. بارداری قبلی دختر ساله 1388 و سقط قبلی 1391. سوال من این است که تهوع زیاد و کم اشتهای و راه چاره.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

برای پیشگیری از تهوع در دوران بارداری که همان ویار میباشد میتوانید وعده های غذاییتان را بیشتر نموده اما با حجم کمتری میل نمایید و از مصرف غذاهای ادویه دار و چرب پرهیز نمایید، از قرص ویتامین B6 روزی یکی میتوانید استفاده نمایید و از زنجبیل تازه در چای یا همراه با غذا میتوانید استفاده نمایید، حتی بوییدن زنجبیل تاره برای درمان تهوع بارداری مفید هست، از مواد غذایی که منجر به ایجاد تهوع در شما میشود دوری نمایید. پودرهای لیدی میل برای کاهش وزن مفید میباشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها