دانشنامه فرزند

علت لکه بینی بعد از مصرف قرص HD

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 34 ساله هستم. قدم 164 سانتیمتر و وزنم 63 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 5 بهمن می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی این ماه 23 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، قرص ضد بارداری استفاده می کنم. این ماه دکتر قرص لویتود داد که از روز سوم شروع کردم اما از روز 7 لکه بینی قهوه ای داشتم، الان دوشنبه HD 21 شروع کردم مطابق نظر دکترم وسط همین دوره اما بازم لکه بینی قهوه ای دارم. نزدیکی من در این ماه بعد از مصرف 5 قرص بود که یه بار سکس دهانی بوده و بار بعدی روز بعد بوده که از پشت دخول داشتم اما ارضا اتفاق نیفتاده. داروهای مصرفی من عبارتند از، کلونازپام کلرید پوکساید و سیرکویل برای اعصاب. سوال من این است که چرا هنوز با دو شب HD به تجویز دکترم به جای لویتود (یعنی بسته 21 تایی hd) هنوز دارم لکه می بینم یعنی باردارم؟ البته من با سونوگرافی پزشکم کیست تخمدان 37 میلی دارم و به نظر ایشون باردار نیستم. برای من دوشنبه HD تجویز کردن برای ادامه قرصم و آزمایش هورمونی دادن اما هنوز بعد از جایگزینی دو شب HD لکه قهوه ای می بینم و این نگرانم می کنه.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، مهم ترین علت لکه بینی حین مصرف قرص های جلوگیری هورمونی مثل HD، سر ساعت مشخص مصرف نکردن آن هاست. پس در قدم اول قرص های تان را دقیقا سر یک ساعت مشخص مصرف کنید. وقتی در 5 بهمن ماه پریود شده اید احتمال بارداری منتفی است. پس علت دیگر لکه بینی ها می تواند مشکلات هورمونی باشد که با انجام آزمایش مشخص خواهد شد. فعلا هر 6 ساعت یک عدد مفنامیک اسید بخورید احتمالا لکه بینی تان متوقف خواهد شد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...