دانشنامه فرزند

آیا لکه بینی در اقدام به بارداری ناشی از لانه گزینی می باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۴ ساله هستم، قدم ۱۶۸ سانتیمتر است و وزنم ۷۵ کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۷ دی ماه میباشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۳۰ روزه است و قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده میکردیم. داروی مصرفی من فولیک اسید است. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۲ ماه است. چکاب خون قبل از بارداری. طبق تقویم و نشانه های تخمک گذاری احتمالا بین ۱۳ تا ۱۵ این ماه تایم تخمک گذاریم بوده و دقیقا ۳ تا ۴ روز قبل و بعد این تایم نزدیکی داشته ام. امروز ۱۹ بهمن چند لکه خونی به رنگ قهوه ای تیره دیدم. با توجه به دوره پریودی منظم این از علایم لانه گزینی است یا پریودی زودتر؟ دیشب هم سردرد عجیبی داشتم و بدنم گر گرفته بود. علایمی که الان دارم شبیه پریودی است، سینه هام هم درد میکنه.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

بله، احتمال بارداری هست و ممکنه این لکه بینی ناشی از لانه گزینی باشه. اما علائم پریود و بارداری تقریبا شبیه به هم هست. 7 روز بعد از آخرین نزدیکی میتونید آزمایش خون بارداری بدید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...