افزایش ترشحات در دوران بارداری و تشخیص پارگی کیسه آب

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ ساله هستم. قدم ۱۶۷ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۷۰ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۵ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۳ آذر بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از، مولتی مینرال، قرص ویتامین دی و آهن. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. هفته بیست و پنجم بارداری ام. سوال من این که الان گاهی اوقات آبریزی دارم سفید رنگ هستن، بیشتر وقتی راه میرم. خطرناکه آیا؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

در طی بارداری به خاطر تغییرات هورمونی سطح ترشحات افزایش می یابد. ترشحات سفید رنگ ناشی از همین تغییرات هورمونی هستند. اما اگر ترشحاتی داشتید که بی رنگ بوده و گرمایی مثل ادرار دارند برای تشخیص اینکه آیا ترشحات واژینال هستند یا نشت و پارگی کیسه آب (کیسه آمنیوتیک)، به یک مرکز درمانی مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان